
6 września 2014 r. o godzinie 18.00 w parku w Cieszanowie rozpoczęło się nocne czytanie Trylogii Sienkiewicza. Było coś dla ducha i coś dla ciała.
Narodowe Czytanie w gminie odbyło się pod patronatem Burmistrza MiG Cieszanów Zdzisława Zadwornego. Współorganizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz Bractwo Srebrnego Miecza w Cieszanowie.
Lektorami byli: p. Stanisława Chomyszyn - Przewodnicząca Rady Gminy, p.Helena Mazurek dyrektor Szkoły Publicznej w Niemstowie, ksiądz Sławomir Portka, Burmistrz Zdzisław Zadworny, p. Stanisław Myśliwy - Radny, Janina Krawczyk oraz członkowie Bractwa Grzegorz Koperczak i Mirosław Markiewicz.
Mieszkańcy oprócz wysłuchania fragmentów Trylogii zobaczyli wystrzały z armaty, walkę w wykonaniu Bractwa (Jan Jabłoński i Mateusz Margol) oraz kosztowali tradycyjnych proziaków oraz kaszy gryczanej również przygotowanej przez Bractwo.
Ale gdy pożyjesz dłużej, poznasz, że gdy ktoś chce czegoś na świecie dokazać, temu nie wolno ni własnej, ni cudzej słabości folgować, nie wolno większych spraw dla mniejszych poświęcać. POTOP
Cóż bowiem są smutki, jeśli nie myszy, które gryzą ziarna wesołości złożone w naszych sercach? PAN WOŁODYJOWSKI
Ja zaś wolę życie, bo śmierć to na raz sztuka, od której sie żadnym dowcipem nie wykręcisz OGNIEM I MIECZEM
Mądrości płynące z Trylogii H. Sienkiewicza nie tracą na wartości w XXI wieku. Tym bardziej miło słuchało się wieczorową porą czytanych opowieści.
Dodane: 2014-09-10 | edytowane: 2014-09-10